Přejít do e-shopu
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Klempířské výrobky > Okapové systémy > Pozinkované okapy přírodní

Pozinkované okapy přírodní

Pozinkované okapy jsou v České republice velmi rozšířeným řešením okapových systémů. Je to dáno především nízkou pořizovací cenou. Tím naopak trpí životnost. Z tohoto důvodu je doporučována povrchová ochrana, která v konečném důsledku zvyšuje jejich cenu a kvalitu. Na přírodní pozinkované okapy bez povrchové úpravy není poskytována pětiletá záruka.

Pozinkované okapy dodáváme běžné půlkulaté nebo hranaté.

Pravidelnými nátěry zvýšíte životnost

Povrchový nátěr dokáže zvýšit životnost okapu i o několik let. Ideální je, když se po namontování okapového systému nechá materiál rok - dva roky zoxidovat. Tím se na pozinku vytvoří drobná patina a následně se okap natře speciální barvou na pozinkované materiály. Tím se zvýší životnost celého okapního systému 2x až 3x. Nátěr je třeba 1x za 3 roky obnovit.

V případě, že k okapům není snadný přístup a k nátěrům by byla nutná stavba lešení nebo pronájem plošiny, případně když vzhledem k věku nebo nemoci nebudeme moci dodatečné nátěry provádět, doporučujeme volit pozinkované okapy barvené. Ty jsou ošetřeny kvalitními barvami již z výroby, výběr barev je dostatečný. Rozdíl v pořizovací ceně není tak vysoký jako dodatečné náklady při opakovaném ošetření klasických pozinkovaných okapů.

 Zaslat poptávku  Nakoupit v eshopu


Kontaktní osoba pro tento sortiment

Pavel Vrba
velkoobchod, vedoucí prodeje

E-mail: obchod@klempostav.com
Mobil: 608 805 613
Tel: 377 223 442

Ke stažení