Přejít do e-shopu
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Klempířské výrobky > Plechy > Nerezový plech

Nerezový plech

Nerez je vysoce kvalitní nerezavějící ocel. Řadí se k pevným, dobře tvarovatelným materiálům a je tvarově stálá. Práce s tímto materiálem je možná i při nízkých teplotách, protože není křehká a neláme se jako jiné materiály. V architektuře a stavitelství se používá nerez nejen pro její estetičnost, ale hlavně kvůli dlouhodobé životnosti, odolává korozi a je ekologicky nezávadná.

Běžně prodávané plechy mají rozměry

  • 0,50x1000x2000 mm
  • 0,60x1000x2000 mm
  • 0,80x1000x2000 mm 
  • UGITOP 43 0,50x1000 mm ve svitku

PLECHY :

Jedná se o chrom-niklovou austenitickou ocel AISI 304 (1.4301), hovorově se také nazývá „potravinářská“. Jedná se o nejvíce rozšířenou a používanou korozivzdornou ocel na trhu, která má nízký obsah uhlíku a tak je dobře svařitelná. Má velmi dobrou tažnost za studena. Při tváření se může zpevňovat. Dobře se ohýbá a ohraňuje. Ocel je velmi dobře leštitelná a odolává teplotám do 300-350°C. Obrobitelnost není dobrá, ale obrábět se dá při použití ostře nabroušených nástrojů. Ocel je odolná proti vodě, vodní páře, vlhkosti vzduchu, jedlým kyselinám a slabým organickým i anorganickým kyselinám. Odolává povětrnostním vlivům mimo přímořských oblastí nebo mimo prostředí, kde je vyšší koncentrace agresivních chemických látek. Má široké spektrum použití. Používá se v potravinářském průmyslu, chemickém průmyslu, mlékárenském průmyslu, pivovarnickém průmyslu, ve vinařském průmyslu i ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Významný je i její podíl v architektuře a designu, na střechách, v oblasti konstrukce motorových vozidel, pro předměty a zařízení pro domácnost, pro zdravotnická zařízení a nástroje včetně chirurgických nástrojů, pro výrobu uměleckých předmětů a šperků, pro výrobu velkokuchyňských i bytových kuchyňských spotřebičů a vybavení včetně výčepních zařízení.

Povrch je z jedné strany opatřen polyetylénovou folií (černo-bílá, laserová, síla 100 mikronů) -  speciálně vyvinutou pro dočasnou ochranu nerezových plechů a svitků řezaných laserem, má velmi vysokou přilnavost. Šipky na potisku umožňují identifikovat směr válcování nebo směr povrchových úprav. Je vhodná pro řezání laserem.

Svitky - UGITOP 43 :

Plechy z ušlechtilé oceli Ugitop 43 jsou opatřeny oboustranným válcovaným matováním. Řadu let se Ugitop 43 (číslo materiálu 1.4301 dle DIN-EN10088) velmi dobře osvědčuje pro střešní krytiny, odvodnění střech a fasády v městských a venkovských oblastech s běžnými podmínkami prostředí. Ugitop se vůči ostatním kovům chová neutrálně. Při montáži nebo styku s jinými kovy se nevyskytuje elektrolytická koroze za pnutí, případně korozní pór. Jedinou výjimku tvoří nechráněná uhlíková ocel („normální ocel“), která způsobuje na  Ugitopu cizí rez a v důsledku toho korozi.

Ugitop může být montován v přímém kontaktu s jinými stavebními kovy, přičemž je třeba dbát na rozdílnou teplotní dilataci smontovaných kovů. Odkapávající srážková voda nebo tající voda z Ugitopu na ostatní stavební kovy, a rovněž ani odkapávající srážková voda nebo tající voda z ostatních stavebních kovů na Ugitop s výjimkou nechráněné uhlíkové oceli („normální oceli“) nemohou způsobit korozní škody. Ugitop je odolný vůči betonu, cementu, vápnu, sádře a dřevu, jakož i střešním materiálům jako jsou břidlice, pálené střešní tašky, betonové střešní tašky, dřevěné šindele, asfaltové střešní šindele a pásy a podkladní pásy z asfaltu nebo plastu. Ugitop nepodléhá koroznímu napadení výluhy z bitumenů (asfaltů). Ugitop nabízí ideální podmínky pro napojení jak na asfaltové tak také polymer-asfaltové střešní pásy. Ugitop je odolný vůči takzvané korozi z kondenzační vody, to znamená proti korozi z kondenzační vody vyskytující se na spodní straně kovové krytiny. Zvláštní opatření k ochraně před kondenzační vodou, jako podložení oddělovací vrstvy s drenážní funkcí („pokládkové rohože“) není nutné.

Plechy jiných rozměrů, případně jiné jakosti lze zajistit na poptávku.

 

 Zaslat poptávku  Nakoupit v eshopu


Kontaktní osoba pro tento sortiment

Pavel Vrba
velkoobchod, vedoucí prodeje

E-mail: obchod@klempostav.com
Mobil: 608 805 613
Tel.: 377 223 442