Přejít do e-shopu
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Klempířské výrobky > Plechy > Poplastovaný plech

Poplastovaný plech

Dodáváme poplastovaný plech LAMINATED PVC v barvě RAL 7040, jehož hlavní oblastí využití jsou ukončovací a kotvící plechové prvky při aplikacích PVC hydroizolačních fólií. 

Složení

LAMINATED PVC je kompozitním materiálem, tvořeným z kovového základního materiálu a z organického povrstvení, který v sobě spojuje vynikající vlastnosti obou uvedených materiálů. Ochranná vrstva z organického materiálu poskytuje výrobku vynikající ochranu proti korozi, vyznačuje se dobrou zpracovatelností a může být provedena v mnoha různých barvách, takže lze navíc dosáhnout ještě vysokého dekorativního účinku.
Zpracování poplastovaného plechu LAMINATED PVC je podobné zpracování plechů bez PVC vrstvy s tím rozdílem, že plechy nelze spojovat pájením popř. svařováním. Zpracovávat plechy lze i ohýbáním, pouze je třeba ohýbat vždy každý plech samostatně. Spojování je možné přeložením (střešní šablony), nýtováním, tmelením spoje trvale elastickým tmelem.

Povrchová úprava poplastového plechu

Vrstva PVC nevyžaduje žádnou další povrchovou úpravu nátěrovými hmotami. Lze ji v případě požadavku (změna barevného odstínu) natírat syntetickými nebo disperzními nátěrovými hmotami (typ a druh použité nátěrové hmoty je nutno předem konzultovat s výrobcem plechu). Je nutné chránit vrstvu PVC před účinky organických rozpouštědel a sloučenin, u nichž není zaručena chemická netečnost k měkčenému PVC.

Plechy nejsou určeny pro styk s pitnou vodou a poživatinami. Pokud není uvedeno jinak, nejsou plechy, resp. vrstva PVC vhodné pro styk s látkami na bázi bitumenů, asfaltů a dehtů. Manipulaci, pokládání, ohýbání a spojování lze provádět za teplot od -5 °C do +40 °C, v závislosti na způsobu spojování. 
Standardně jsou plechy LAMINATED PVC dodávány ve formátu 2000 x 1000 x 0,60 mm, barva šedá RAL 7040.

 Zaslat poptávku  Nakoupit v eshopu


Kontaktní osoba pro tento sortiment

Pavel Vrba
velkoobchod, vedoucí prodeje

E-mail: obchod@klempostav.com
Mobil: 608 805 613
Tel.: 377 223 442